Květoňov

Informace o revíru Malše 6 P - Květoňov

Květoňov - mapa

Název: Malše 6 P - Květoňov
Číslo: 423057
Status: Pstruhový
Poloha: Jižní Čechy
Okres: Český Krumlov
MO: Kaplice
Délka: 0 km
Rozloha: 7 ha
Typ vody: stojatá voda

Místopis

Rybářský revír je tvořen nádrží Květoňov v k.ú. Mostky. Nádrž najdeme na potůčku Kamenice, který se vlévá do Malše pod Kaplicí.

Charakter vody

Jedná se o umělou nádrž napájenou menším pstruhovým potůčkem.

Ryby

Květoňov je z našich svazových revírů zřejmě nejlépe zarybněnou pstruhovou stojatou vodou. Každoročně se vysazuje dostatečné množství duháků. Většina lovených ryb je mezi 30-40 cm, ale vyskytují se i obři nad 60 cm.

Další atraktivní rybou na Květoňově je kapr, který je dosti častým úlovkem při lovu na pakomáry. Občas se dá ulovit i pěkná štika.

Místa k rybolovu

Nejlepší místa na pstruhy jsou v první třetině Květoňova. Vzhledem k tomu, že platí zákaz muškaření z hráze, můžeme začít chytat z míst bezprostředně u hráze nebo z "pláže" - místa, kde přes léto najdeme nejvíce koupajících se rekreantů.

Na lov kaprů se zase raději vydáme do druhé, vzdálenější části nádrže.

Mušky

Z kraje sezóny budou určitě fungovat klasické jezení mušky jako např. Viva. S přibývající teplotou vyměníme streamery za pakomáry a jiné menší mušky. Nemusíme se ale bát přijet na Květoňov i bez speciálních muškek na stoják. Duháci dobře reagovali např. na Bolení myšku nebo klasického Muddlera.

Ubytování a stravování

Dostatek ubytování najdeme v Kaplici. Na oběd můžeme zajet i do nedaleké obce Malonty.

Okolní revíry

Nejbližší pstruhová voda je Malše, blízko je i říčka Černá s další stojatou vodou - nádrží Soběnov. Více v sekci okolní revíry.

Další informace

Vlastníte-li belly-boat, pak je Květoňov velice dobrým revírem pro vyzkoušení lovu z tohoto gumového plavidla. Dostanete se tak do míst, kam muškaři nahazující ze břehů zaručeně nedohodí.
Možností je i lov z loděk.

Zdroj: text byl použit se svolením autora muskareni.cz

Partneři: FITNESS4U.cz